BAYMAK, BAYMAK ÜRÜNLERİ, KOMBİ, BAYMAK TAMİR, DOĞALGAZ, SERVİS, BES, BAYMAK BAYİLERİ, HİZMET, BAYMAK İLETİŞİM, ISITMA ÜRÜNLERİ, SOĞUTMA ÜRÜNLERİ, SU ISITICILARI, YENİLEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİ, SU TEKNOLOJİLERİ

Haberler

#

20.07.2016

Baymak yalın tasarımdan gelen Mükemmellik Ödülü nün sahibi oldu

Baymak yalın tasarımdan gelen “Mükemmellik Ödülü”nün sahibi oldu

 

Hollandalı BDR Thermea Grup şirketleri içerisinde 2013 yılından bu yana yalın üretim metotlarını teşvik etmek ve mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanmak için düzenlenen BDR Excellence Ödülü’nün sahibi bu yıl Baymak oldu.

 

Avrupa’nın sektöründe lider grubu BDR Thermea’ya bağlı şirketler arasında geleneksel hale gelen Excellence Award (Mükemmellik Ödülü), üretim süreçlerinin alışılagelmiş yöntemlerin dışına çıkarak daha yalın bir sisteme dönüştürülmesi amacıyla düzenleniyor. Grup şirketleri arasında farkındalığı arttıran, mevcut kaynakları en iyi kullanabilen, takım çalışmasını ön plana çıkaran, finansal kazanç sağlayan ve grup şirketleri içerisindeki başarı performansına etki eden projelerin değerlendirildiği BDR Excellence Award’da bu yılın birincisi Baymak oldu.

Baymak birincilik ödülünü termosifon hatlarında yalın üretim tekniklerinin kullanımı ile gerçekleşen maliyet azaltıcı projesi ile kazandı. Gerek tasarım gerekse endüstri mühendisliği çalışmalarını içeren bu proje kapsamında kaynak, emaye ve montaj olmak üzere 3 aşamadan oluşan süreçte her 3 bölümde de mevcut darboğazlar incelenerek çözüm alternatifleri oluşturuldu. Hat dengeleme çalışmaları yapılarak israflar minimize edildi.

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak “2015’te BDR Thermea Grubu’nun en başarılı şirketleri arasına girmeyi başardık. Şimdi de BDR Thermea Grubu’nun Excellence Award ödülünü aldık. Grup şirketleri arasında elde ettiğimiz başarılar hem ürün kalitemiz hem de müşteri memnuniyetimizi mükemmelleştirme hedefi ile gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sonucu” dedi.

Her yıl grup şirketlerinin birbiri ile yarıştığı Excellence Award aynı zamanda, şirketlerin birbirinden değerli projeleri yakından görüp gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmasına da imkan sunuyor.